Pro zájemce o členství

Proč se stát členem Zelinářské unie Čech a Moravy?

 
 
Posláním Zelinářské unie Čech a Moravy je hájit zájmy zelinářů, propagovat a podporovat zelinářství v Čechách a na Moravě a kladně působit na stravovací návyky konzumentů s cílem zvyšování spotřeby zdravé, chutné a kvalitní zeleniny vypěstované pěstiteli v České republice. Mezi konkrétní výhody členství v Zelinářské unii patří zejména:
 
 
 

Informační činnost

Členům ZUČM je pravidelně v týdenním intervalu rozesílán Informační zpravodaj, který se skládá z Aktualit a Cen zeleniny.
 
Aktuality
 
V Aktualitách jsou pěstitelé informováni o novinkách týkajících se zelinářství (nové předpisy, dotace, informace týkající se ochrany rostlin, nabídka zahraničních exkursí, seminářů a školení, zajímavé články z tisku, zprávy z výstav, inzerce atd.).
 
 
Ceny zeleniny
 
V rámci celé České republiky je každý týden telefonicky kontaktována síť respondentů. Ti pracovníkům ZUČM sdělí aktuální ceny jednotlivých druhů zeleniny, které se v daném týdnu prodávají. Tyto informace jsou následně statisticky vyhodnoceny a rozeslány členům ZUČM.
 

Pořádání vzdělávacích akcí

Za účelem zvyšování odborné úrovně pěstitelů a zavádění inovací a výsledků výzkumu do praxe pořádá ZUČM odborné konference. Mezi nejvýznamnější patří tradiční každoročně pořádané ZELINÁŘSKÉ DNY, které se konají na přelomu ledna a února. Pěstitelé se zde dozvídají aktuální informace týkající se zelinářství a načerpávají zde mnoho inspirace. Neméně hodnotná jsou také osobní setkání pěstitelů na těchto akcích.
 
Fotografie ze Zelinářských dnů lze zvětšit kliknutím na jednotlivé obrázky
 
Fotografie z přednáškového sálu:                                                
 
 

Fotografie z prezentace firem:

 

 

Poradenská činnost

 
Pracovníci ZUČM poskytují pěstitelům zdarma poradenský servis, zprostředkovávají jejich požadavky na úpravu legislativy orgánům státní správy, poskytují a zprostředkovávají informace státním institucím a médiím.
Státním institucím je poskytován také smluvní informační servis (tyto služby se týkají nejen poskytování informací z oblasti prvovýroby, ale také posuzování vlivu národní a evropské legislativy na zelinářství v České republice).

Výzkumné aktivity

Vzhledem k tomu, že došlo k zániku Výzkumného ústavu zelinářského v Olomouci, snažíme se navazovat spolupráci s ostatními výzkumnými institucemi, působícími v České republice, jako je například VÚRV Praha Ruzyně v.v.i. a Výzkumný ústav veterinárního lékařství v Brně.

Prezentace zelinářství na výstavách a propagačních akcích

Zelinářská unie Čech a Moravy každoročně prezentuje zelinářství na několika významných tuzemských výstavách (např. Země živitelka v Českých Budějovicích, Zahrada Čech v Litoměřicích, Podzimní Flora Olomouc v Olomouci). Na výstavách je vždy prezentováno zboží pěstitelů ve výstavních expozicích. V průběhu výstav jsou podávány také ochutnávky zeleniny a potravin z ní vyrobených.
 
Foto z výstavy Zahrada Čech                   Foto z výstavy Země živitelka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Foto z výstavy
FLORA OLOMOUC – podzimní etapa     
 
 
  
 
                  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Podávání ochutnávek na výstavách
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Akce na podporu spotřeby čerstvé zeleniny domácí produkce jsou pořádány také ve spolupráci s pěstiteli a obchodními řetězci.
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

Pořádání zahraničních exkursí

 
Zelinářská unie každoročně pořádá několik zahraničních exkursí. Na těchto exkursích mohou pěstitelé posoudit podmínky pro pěstování zeleniny v zahraničí. Pěstitelé zde načerpají mnoho inspirace a některé inovace pak následně aplikují na svých farmách v ČR (jedná se zejména o návštěvy farmářů, zpracovatelských závodů, dny otevřených dveří semenářských firem, ukázky nových technologií atd.).
 
Posklizňová úprava póru – Španělsko             Posklizňová úprava ředkviček – Portugalsko   
 
 
              
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Opendays BEJO – Holandsko             Předpěstování sadby – Rakousko
 
 
 
 
 
 
 
 

Členské sekce ZUČM

Členové Zelinářské unie se mohou stát členy sekcí ZUČM. Jedná se o Svaz pro integrovaný systém produkce zeleniny a Sekci výrobců kysaného zelí. V případě zájmu mohou členové iniciovat i vznik dalších sekcí.
 

Prezentace členů ZUČM na našich internetových stránkách

 
V rámci členského příspěvku mají členové ZUČM možnost vytvořit vlastní propagační materiál o několika stranách v textovém editoru, který bude, po převedení do formátu pdf., zdarma umístěn na internetové stránky ZUČM. Pěstitelé mohou tento dokument používat jako náhradu vlastních internetových stránek. Adresa stránek bude velice jednoduchá: www.zucm.cz/NÁZEV FIRMY.
 
 
 

Jak se stát členem ZUČM?

V případě, že se rozhodnete stát se členem jediné profesní organizace sdružující a zastupující zelináře v České republice, je nutné seznámit se s následujícími dokumenty:
 
Stanovy Zelinářské unie Čech a MoravySTANOVY ZUČM
 
Příspěvkový řád Příspěvkový řád_ZUČM.pdf podle kterého bude stanovena výše ročního členského příspěvku
 
Pak již zbývá pouze vyplnit přihlášku do Zelinářské unie Čech a Moravy – Prihlaska_do_unie a zaslat ji poštou na adresu:
 
Zelinářská unie Čech a Moravy
Wolkerova 17
779 00 Olomouc
 
 
Po schválení přihlášky představenstvem Zelinářské unie Čech a Moravy se firma stává právoplatným členem naši organizace.
 
 

Diskuze

Pro přístup do diskuze musíte být přihlášen/a v levém panelu v sekci Přihlášení. Pokud se chcete zaregistrovat, můžete tak učinit zde

Aktuálně

Seminář: Produkce ovoce a zeleniny bez reziduí pesticidů a první praktické zkušenosti z ČR (01/2020)

Česká technologická platforma pro zemědělství ve spolupráci s Farmou Bezdínek s.r.o., Zelinářskou unií Čech a Moravy z.s. a Ovocnářskou unií ČR z.s. uspořádaly v úterý 11. února 2020 … číst celé

Situační a výhledová zpráva ZELENINA 2019 (01/2020)

Na webové stránce MZe je zveřejněna aktuální Situační a výhledová zpráva ZELENINA 2019. Odkaz naleznete zde.

Informační leták k závěrečné fázi EET (12/2019)

Informace mj. pro pěstitele zeleniny k závěrečné fázi elektronické evidence tržeb

starší aktuality »

Kalendář

Březen 2020
Po Út St Čt So Ne
« Led    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Anketa

Líbí se Vám náš nový web?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Přihlášení

Nejste přihlášeni.

Zelinářská unie Čech a Moravy

Váš partner při pěstování zeleniny

Copyright 2020 © ZELINÁŘSKÁ UNIE ČECH A MORAVY | Wolkerova 17 | 779 00 Olomouc | tel.: +420 734 506 612 - Ing. Radovan Tůma | IČ: 725 665 66