Pro zájemce o členství

Proč se stát členem Zelinářské unie Čech a Moravy?

 
 
Posláním Zelinářské unie Čech a Moravy je hájit zájmy zelinářů, propagovat a podporovat zelinářství v Čechách a na Moravě a kladně působit na stravovací návyky konzumentů s cílem zvyšování spotřeby zdravé, chutné a kvalitní zeleniny vypěstované pěstiteli v České republice. Mezi konkrétní výhody členství v Zelinářské unii patří zejména:
 
 
 

Informační činnost

Členům ZUČM je pravidelně v týdenním intervalu rozesílán Informační zpravodaj, který se skládá z Aktualit a Cen zeleniny.
 
Aktuality
 
V Aktualitách jsou pěstitelé informováni o novinkách týkajících se zelinářství (nové předpisy, dotace, informace týkající se ochrany rostlin, nabídka zahraničních exkursí, seminářů a školení, zajímavé články z tisku, zprávy z výstav, inzerce atd.).
 
 
Ceny zeleniny
 
V rámci celé České republiky je každý týden telefonicky kontaktována síť respondentů. Ti pracovníkům ZUČM sdělí aktuální ceny jednotlivých druhů zeleniny, které se v daném týdnu prodávají. Tyto informace jsou následně statisticky vyhodnoceny a rozeslány členům ZUČM.
 

Pořádání vzdělávacích akcí

Za účelem zvyšování odborné úrovně pěstitelů a zavádění inovací a výsledků výzkumu do praxe pořádá ZUČM odborné konference. Mezi nejvýznamnější patří tradiční každoročně pořádané ZELINÁŘSKÉ DNY, které se konají na přelomu ledna a února. Pěstitelé se zde dozvídají aktuální informace týkající se zelinářství a načerpávají zde mnoho inspirace. Neméně hodnotná jsou také osobní setkání pěstitelů na těchto akcích.
 
Fotografie ze Zelinářských dnů lze zvětšit kliknutím na jednotlivé obrázky
 
Fotografie z přednáškového sálu:                                                
 
 

Fotografie z prezentace firem:

 

 

Poradenská činnost

 
Pracovníci ZUČM poskytují pěstitelům zdarma poradenský servis, zprostředkovávají jejich požadavky na úpravu legislativy orgánům státní správy, poskytují a zprostředkovávají informace státním institucím a médiím.
Státním institucím je poskytován také smluvní informační servis (tyto služby se týkají nejen poskytování informací z oblasti prvovýroby, ale také posuzování vlivu národní a evropské legislativy na zelinářství v České republice).

Výzkumné aktivity

Vzhledem k tomu, že došlo k zániku Výzkumného ústavu zelinářského v Olomouci, snažíme se navazovat spolupráci s ostatními výzkumnými institucemi, působícími v České republice, jako je například VÚRV Praha Ruzyně v.v.i. a Výzkumný ústav veterinárního lékařství v Brně.

Prezentace zelinářství na výstavách a propagačních akcích

Zelinářská unie Čech a Moravy každoročně prezentuje zelinářství na několika významných tuzemských výstavách (např. Země živitelka v Českých Budějovicích, Zahrada Čech v Litoměřicích, Podzimní Flora Olomouc v Olomouci). Na výstavách je vždy prezentováno zboží pěstitelů ve výstavních expozicích. V průběhu výstav jsou podávány také ochutnávky zeleniny a potravin z ní vyrobených.
 
Foto z výstavy Zahrada Čech                   Foto z výstavy Země živitelka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Foto z výstavy
FLORA OLOMOUC – podzimní etapa     
 
 
  
 
                  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Podávání ochutnávek na výstavách
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Akce na podporu spotřeby čerstvé zeleniny domácí produkce jsou pořádány také ve spolupráci s pěstiteli a obchodními řetězci.
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

Pořádání zahraničních exkursí

 
Zelinářská unie každoročně pořádá několik zahraničních exkursí. Na těchto exkursích mohou pěstitelé posoudit podmínky pro pěstování zeleniny v zahraničí. Pěstitelé zde načerpají mnoho inspirace a některé inovace pak následně aplikují na svých farmách v ČR (jedná se zejména o návštěvy farmářů, zpracovatelských závodů, dny otevřených dveří semenářských firem, ukázky nových technologií atd.).
 
Posklizňová úprava póru – Španělsko             Posklizňová úprava ředkviček – Portugalsko   
 
 
              
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Opendays BEJO – Holandsko             Předpěstování sadby – Rakousko
 
 
 
 
 
 
 
 

Členské sekce ZUČM

Členové Zelinářské unie se mohou stát členy sekcí ZUČM. Jedná se o Svaz pro integrovaný systém produkce zeleniny a Sekci výrobců kysaného zelí. V případě zájmu mohou členové iniciovat i vznik dalších sekcí.
 

Prezentace členů ZUČM na našich internetových stránkách

 
V rámci členského příspěvku mají členové ZUČM možnost vytvořit vlastní propagační materiál o několika stranách v textovém editoru, který bude, po převedení do formátu pdf., zdarma umístěn na internetové stránky ZUČM. Pěstitelé mohou tento dokument používat jako náhradu vlastních internetových stránek. Adresa stránek bude velice jednoduchá: www.zucm.cz/NÁZEV FIRMY.
 
 
 

Jak se stát členem ZUČM?

V případě, že se rozhodnete stát se členem jediné profesní organizace sdružující a zastupující zelináře v České republice, je nutné seznámit se s následujícími dokumenty:
 
Stanovy Zelinářské unie Čech a MoravySTANOVY ZUČM
 
Příspěvkový řád Příspěvkový řád_ZUČM.pdf podle kterého bude stanovena výše ročního členského příspěvku
 
Pak již zbývá pouze vyplnit přihlášku do Zelinářské unie Čech a Moravy – Prihlaska_do_unie a zaslat ji poštou na adresu:
 
Zelinářská unie Čech a Moravy
Wolkerova 17
779 00 Olomouc
 
 
Po schválení přihlášky představenstvem Zelinářské unie Čech a Moravy se firma stává právoplatným členem naši organizace.
 
 

Diskuze

Pro přístup do diskuze musíte být přihlášen/a v levém panelu v sekci Přihlášení. Pokud se chcete zaregistrovat, můžete tak učinit zde

Aktuálně

„Takhle skvělou a originální propagaci české zeleniny jsme ještě nikdy nezažili, “ zaznělo u stánku Zelinářské unie Čech a Moravy, která se účastnila Slavností cibule v Račeticích na Chomutovsku, v sobotu 15. září 2018. (09/2018)

ZUČM odstartovala na začátku měsíce září projekt s názvem „Osvětová kampaň na podporu konzumace lokální produkce v ovoci a zelenině.“ Název projektu plně vystihuje jeho … číst celé

Nová kampaň ZUČM na podporu produkce členů (Tisková zpráva 1.9.2018) (09/2018)

„Dopřávejte si chuť a čerstvost z našich farem každý den,“ zaznělo na Rajském dni v Hlavenci v rámci prezentační akce na stánku Zelinářské unie … číst celé

Pozvánka na festival zelí v Křimicích (09/2018)

Pozvánka na pátý ročník Festivalu zelí do Zelárny Lobkowicz, Plzeň – Křivice. Akce se koná 22.9. 2018 od 9:00 do 18:00. Podrobnosti naleznete na http://www.festivalzeli.cz/

starší aktuality »

Kalendář

Září 2018
Po Út St Čt So Ne
     
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Anketa

Líbí se Vám náš nový web?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Přihlášení

Nejste přihlášeni.

Zelinářská unie Čech a Moravy

Váš partner při pěstování zeleniny

Copyright 2018 © ZELINÁŘSKÁ UNIE ČECH A MORAVY | Wolkerova 17 | 779 00 Olomouc | tel.: +420 734 506 612 - Ing. Radovan Tůma | IČ: 725 665 66